Молодший науковий співробітник лабораторії мікро- та нанооптики відділу квазіоптики Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (Харків) доктор філософії з фізики та астрономії Дарія Герасимова отримала одну з нагород “EPS/QEOD Thesis Prizes” від Відділення квантової електроніки та оптики Європейського фізичного товариства.
З 2007 року раз на два роки присуджуються до чотирьох премій “EPS/QEOD Thesis Prizes” для відзначення визначних аспірантських досліджень у галузі квантової електроніки й оптики. Дві премії присуджуються за фундаментальні дослідження, ще дві — за прикладні, виконані в межах дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії, захищених упродовж двох років до проведення Європейської конференції з лазерів та електрооптики CLEO/Europe (Conference on Lasers and Electro-Optics/Europe). Цьогоріч однією з лауреаток премії за прикладні дослідження стала Дарія Герасимова.
Її наукова робота зосереджена на дослідженні дифракційного випромінення заряджених частинок і моделюванні оптичних антен та порогових умов для мікро- і нанолазерів. Ступені бакалавра та магістра з оптоелектроніки й фотоніки Дарія Герасимова здобула у Харківському національному університеті радіоелектроніки, ступінь доктора філософії з фізики та астрономії (березень 2024 року) – у лабораторії мікро- та нанооптики Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України під керівництвом доктора-фізико математичних наук, професора Олександра Носича і кандидата технічних наук Сергія Духопельникова. Дисертаційна робота Дарії «Дифракційне випромінення на структурах з круглих діелектричних, металевих і графенових нанониток, що збуджуються модульованим потоком електронів» присвячена точному моделюванню дифракційного випромінення, зокрема ефекту Сміта—Перселла, модульованих електронних пучків за наявності кругових мікро- та нанорозмірних діелектричних, металевих і графенових розсіювачів, а також скінченних ґраток із них – у видимому та терагерцевому діапазонах за допомогою аналітико-чисельних методів із гарантованою збіжністю.
Вручення премії відбулося 25 червня 2025 року на конференції “CLEO/Europe 2025” у Мюнхені (Німеччина).
Щиро вітаємо колегу з високим міжнародним визнанням і зичимо їй нових професійних злетів!
За інформацією Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України