Гладкий Анатолій Васильович (1945 року народження) працює в Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України з 1967 року після закінчення механіко-математичного факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до провідного наукового співробітника (1967-2010 рр.), з 2011 р. – завідувач відділу математичних систем моделювання проблем екології та енергетики.
Кандидат фізико-математичних наук з 1977 року, вчене звання старшого наукового співробітника присвоєно у 1986 р. за спеціальністю 01.01.07 – обчислювальна математика.
У 1996 р. захистив докторську дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи.
Опубліковано 125 наукових і науково-методичних праць, в тому числі 2 монографії та 5 навчальних посібників.
З 2000 р. – професор (за сумісництвом) кафедри обчислювальної математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка та кафедри автоматизованих систем обробки інформації та управління ФІОТ НТУУ «КПІ». Читає лекції зі спеціальних курсів: «Методи математичного моделювання процесів екології», «Інформаційні технології математичного моделювання та оптимізації процесів в екосистемах».
Вчене звання професора кафедри АСОІУ ФІОТ НТУУ «КПІ» присвоєно у 2004 р.
Член Вченої ради Інституту кібернетики НАН України, член спеціалізованих Вчених рад по захисту дисертацій Інституту кібернетики НАН України та Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
Член редколегії: наукового збірника «Компьютерная математика», Інститут кібернетики НАН України.
Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005).
Research in the field of methods of mathematical modeling of stationary (non-stationary) problems of applied mathematics and ecology, numerical-analytical methods of modeling of wave processes, which are described by elliptic (parabolic Schrödinger-type) wave equations with a complex self-adjoint operator.
Одержано нові результати в області теорії стійкості операторно-різницевих схем з комплекснозначними операторами, досліджено стійкість операторно-різницевих схем розщеплення для багатовимірних задач конвекції-дифузії, що є теоретичною основою побудови програмно-алгоритмічного забезпечення для аналізу та синтезу стаціонарних і нестаціонарних фізичних процесів.
Розроблено та обгрунтовано методи математичного моделювання акустичних полів у нескінченних неоднорідних хвилеводах, які описуються крайовими задачами для еліптичних (параболічних типу Шредінгера) хвильових рівнянь з комплексним несамоспряженим оператором.
На основі нових теоретичних результатів розроблено ефективні чисельно-аналітичні методи розв’язування крайових задач для хвильового рівняння Гельмгольца в нескінченних неоднорідних середовищах, запропоновано методи дослідження стійкості та збіжності дискретних задач з компекснозначним несамоспряженим оператором.
Обгрунтовано нові обчислювальні алгоритми для розв’язування широкого класу прямих та оптимізаційних задач поширення акустичних хвиль в неоднорідних хвилеводах, які описуються еліптичними та параболічними апроксимаціями хвильового рівняння Гельмгольца з комплекснозначним несамоспряженим оператором.