Завершений четвертий конкурс наукових проєктів у рамках програми «Магнетизм для України» від Магнітного товариства Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE Magnetics Society).
За результатами конкурсного відбору, проведеного визнаними міжнародними експертами, у 2026 році для фінансування було обрано 13 дослідницьких проєктів. Фінансова підтримка буде надана 47 дослідникам у галузі магнетизму, серед яких представники установ Національної академії наук України: Інституту магнетизму імені В.Г. Бар'яхтара, Київського академічного університету, Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.І. Вєркіна, Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля, Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова, Технічного центру. Профінансовані проєкти будуть виконуватись у науково-дослідних установах Києва, Харкова та Сум. Загалом же у 2025 році надійшло 37 заявок на участь у конкурсі.
Переможців заохочують долучитись до IEEE Magnetics Society, відвідувати конференції, організовані Товариством, публікувати результати своїх досліджень у журналах, що видаються IEEE Magnetics Society.
Українські науковці вдячні IEEE за підтримку, яка є дуже своєчасною у нинішніх обставинах. Особлива подяка доктору Денису Макарову з Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf за організацію експертизи проєктів та президенту IEEE Magnetics Society професору Сарі Маджетич за реалізацію цієї ініціативи.
* * *
Докладніше про конкурс. Ініціатива «Магнетизм для України» від Магнітного товариства Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE Magnetics Society) створена для сприяння дослідженням у галузі магнетизму, зміцнення професійної спільноти фізиків у галузі магнетизму та підтримки відновлення та розвитку науки і техніки в Україні. Для проведення та нагляду за виконанням конкурсу IEEE співпрацює з Українським Науково-технологічним центром (УНТЦ) та Інститутом магнетизму імені В.Г. Бар’яхтара НАН України.
За інформацією Інституту магнетизму імені В.Г. Бар’яхтара НАН України