Вийшов друком черговий випуск всеукраїнської газети для науковців та освітян «Світ» (№13 (1337) за липень 2025 року)

15.07.2025

У номері:

Стор. 1 — «Кожний, хто хоче миру, повинен діяти», — авторська колонка Лариси Остролуцької.

Стор. 2 — «Війна. Вистояти і перемогти», — хроніки спротиву.

Стор. 3 — «Наука і політика: гармонія чи вічне протистояння? Український парламент потребує  більше  учених», — Депутат першого скликання Верховної Ради України Микола Головенко (нині  академік НАМН України, завідувач відділу біомедицини Фізико-хімічного інституту НАНУ) здійснив наукове дослідження щодо того, як відрізняються погляди й дії науковців і політиків під час роботи у складі парламенту і як знайти ту «золоту середину», коли синергія їхніх кращих якостей буде найпродуктивнішою в діяльності ВРУ. 

Стор. 4 — «Освіта крізь вибухи: КПІ в умовах війни та змін», — Інтерв’ю «Світу» проректорки з навчальної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського Тетяни Желяскової. Спілкувалась Лариса Остролуцька. 

Стор. 5 — «Як на повному ходу перетворити потяг на космічну ракету?», — ЮНЕСКО представило План дій з підтримання наукової екосистеми України, який передбачає посилення наукової інфраструктури, підтримку молодих дослідників; розвиток міжнародної наукової співпраці; глибшу інтеграцію України до Європейського та світового дослідницького простору. Стаття Світлани Галати і Лариси Остролуцької. 

Стор. 6 — «Наукові парки: український контекст і законодавство», — Досвід наукових парків як платформ для взаємодії університетів, наукових установ і бізнесу, а також можливі зміни до законодавства, які мають на меті підвищити ефективність інноваційної екосистеми — про це йшлося на фінальній сесії «Наукові парки. Український контекст і законодавство» серії вебінарів для представників мережі стартап-шкіл. Стаття Дмитра Шулікіна. 

Стор. 7 — «Магдебурзьке право як феномен міської демократії та висновки, на яких вчимося», — Чому так успішно розвивалися українські міста, потрапивши під парасольку магдебурзької хартії? Вочевидь, тому, що встановлені правила місцевого самоврядування не були чужорідними для наших країв. Стаття доктора історичних наук, академіка АН ВШ України Анатолія Павка. 

Стор. 8 — «Фламінго, пелікани, дельфіни, дрони, вибухи, міни... Про чорний подих війни та унікальну екосистему лиманів Одещини» розповів Іван Русєв — еколог, природоохоронець, орнітолог, керівник наукового відділу національного природного парку «Тузлівські лимани». Розмову вів Олег Листопад. 

ПОВНА ЕЛЕКТРОННА ВЕРСІЯ НОМЕРА

Газету «Світ» читайте також на її вебсайті та Facebook-сторінці.

За інформацією всеукраїнської газети для науковців та освітян «Світ»