КОНКУРС 2022 року
на фінансову підтримку наукових колективів за грантами
міжнародних програм, фондів, центрів та за науковими проєктами,
які брали участь у конкурсах міжнародних програм
Національна академія наук України оголошує конкурс на фінансову підтримку наукових колективів за грантами міжнародних програм, фондів, центрів та за науковими проєктами, які брали участь у конкурсах міжнародних програм.
Основна мета конкурсу — підсилення мотивації участі наукових колективів установ НАН України у конкурсах міжнародних програм, фондів, центрів шляхом надання їм на конкурсних засадах адресної фінансової підтримки з боку НАН України.
Телефон для довідок: (044) 239-65-96
E-mail: atamanenko@nas.gov.ua
веб-сайт НАН України: http://www.nas.gov.ua
УМОВИ КОНКУРСУ
Подача запитів
Запити на фінансову підтримку наукових колективів за грантами міжнародних програм, фондів, центрів та за науковими проєктами, які брали участь у конкурсах міжнародних програм (далі - запити) приймаються з 01 по 28 лютого 2022 р. (включно).
Для участі в конкурсі запити, підготовлені відповідно до затверджених форм (додаються), подаються разом із супровідним листом від наукової установи до Науково-організаційного відділу Президії НАН України за адресою: 01601 МСП, Україна, Київ 30, вул. Володимирська, 54, Науково-організаційний відділ Президії НАН України.
Запити можна також доставити безпосередньо до Президії НАН України за зазначеною адресою.
Запити, відправлені факсом або електронною поштою, не реєструються і не розглядаються.
Запити приймаються за датою надходження до Президії НАН України (28 лютого включно).
Запити подаються українською мовою у двох формах — друкованій та електронній (PDF файл), зміст яких повинен бути ідентичним.
Необхідна умова участі у конкурсі — своєчасне подання правильно оформленого запиту, який відповідає умовам конкурсу.
Загальні умови конкурсу
До конкурсу на фінансову підтримку приймаються запити:
- наукових колективів і окремих учених установ НАН України, які отримали гранти міжнародних програм, фондів, центрів на наукові дослідження з неповним фінансуванням статей видатків; міжнародні гранти на використання об'єктів європейської дослідницької інфраструктури для проведення наукових досліджень або стажування в іноземних наукових центрах; міжнародні гранти, умови надання яких передбачають співфінансування з боку української сторони (далі – міжнародні гранти);
- наукових колективів установ НАН України, проєкти яких брали участь у конкурсах міжнародних програм, отримали високі експертні оцінки за результатами конкурсів, але не отримали грант на виконання досліджень (далі – наукові проєкти).
Разом із запитом надається копія офіційного документа, що підтверджує отримання міжнародного гранту, або участь наукового проєкту в конкурсі міжнародної програми із зазначенням експертної оцінки/ експертного висновку/ рекомендації за результатами його розгляду відповідною радою/комісією міжнародної програми (для наукового проєкту).
УВАГА! Фінансова підтримка не надається у випадках, якщо міжнародний грант за умовами конкурсу передбачає 100% фінансування витрат.
Як керівник наукової роботи вчений може брати участь тільки в одному запиті. У випадку подання вченим як керівником наукової роботи двох або більше запитів всі ці запити до конкурсу не допускаються. Водночас керівник наукової роботи як виконавець може брати участь у реалізації ще одної наукової роботи.
До участі у конкурсі не допускаються:
- запити, що подані на конкурс після завершення визначеного терміну їх подачі;
- запити, що оформлені не за правилами;
- запити, що подані на конкурс без надання копії офіційного документа, що підтверджує отримання міжнародного гранту, або участь наукового проєкту в конкурсі міжнародної програми.
Термін надання фінансової підтримки за міжнародними грантами – до 3-х років, за науковими проєктами – до 2-х років.
Надіслані на конкурс матеріали не повертаються.
Розгляд запитів здійснює Конкурсна комісія НАН України з відбору міжнародних грантів та наукових проєктів (далі – Конкурсна комісія), склад якої затверджує Президія НАН України. Конкурсна комісія складає рейтинговий список міжнародних грантів та наукових проєктів для фінансової підтримки наукових колективів і окремих учених з урахуванням актуальності поданої на конкурс роботи, очікуваних результатів та перспективи їх впровадження в Україні, результатів конкурсу міжнародної програми (оцінка/ експертний висновок/ рекомендація) для наукових проєктів та подає його до Президії НАН України.
Конкурсна комісія розглядає тільки допущені до конкурсу запити.
Президія НАН України з урахуванням рекомендації Конкурсної комісії затверджує обсяги фінансової підтримки за міжнародними грантами та науковими проєктами в межах відповідних видатків бюджету НАН України на поточний рік.
Рішення Президії НАН України про фінансову підтримку наукових колективів за міжнародними грантами та за науковими проєктами приймається на один рік. Рішення про продовження фінансової підтримки приймається Президією НАН України на підставі рекомендацій Конкурсної комісії. Фінансова підтримка може бути достроково припинена у випадку незадовільного ходу виконання робіт, неможливості виконання заявленого плану, несвоєчасного подання звіту.
Результати конкурсу публікуються на веб-сайті НАН України.
Умови фінансової підтримки та звітності
Керівники робіт за міжнародними грантами або науковими проєктами (виключення становлять гранти на відрядження/стажування) після їх затвердження для фінансової підтримки подають до Президії НАН України договори та кошториси витрат з розрахунками до них на виконання наукових досліджень згідно з додатком 4 до Порядку формування тематики та контролю за виконанням наукових досліджень в Національній академії наук України, затвердженого постановою Президії НАН України від 19.12.2018 №339 (зі змінами).
У випадку, коли у виконанні міжнародного гранту або наукового проєкту з боку НАН України беруть участь декілька наукових установ, договори укладаються кожною з них.
Керівник робіт за міжнародним грантом або науковим проєктом в кінці року або по завершенню відрядження/стажування подає до Президії НАН України в друкованій та електронній формі:
- звіт проміжний (анотований звіт)/заключний про виконання наукової роботи. Заключний звіт про виконання наукової роботи оформлюється відповідно до ДСТУ 3008:2015 «Інформація та документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлювання»;
- акт здачі-приймання наукової роботи та кошториси витрат з розрахунками до них, оформлений згідно з додатком 6 до Порядку формування тематики та контролю за виконанням наукових досліджень в Національній академії наук України, затвердженого постановою Президії НАН України від 19.12.2018 № 339 (зі змінами).
Звіт про здійснене відрядження/стажування в довільній формі (для відповідних міжнародних грантів).
Асигнування, що НАН України виділяє для фінансової підтримки, є цільовими і не можуть бути використані з будь-якою іншою метою та на інші потреби, не передбачені кошторисом витрат на виконання роботи. Керівник установи НАН України, в якій виконується міжнародний грант або науковий проєкт, несе відповідальність за цільове використання зазначених коштів.
ЗАПИТ
на фінансову підтримку наукових колективів
за грантами міжнародних програм, фондів, центрів
- Назва міжнародної програми, фонду, центру, в рамках якої отримано міжнародний грант.
- Назва міжнародного гранту українською та англійською мовами та його шифр (за наявності).
- Країни та установи-партнери.
- Копія офіційного документу, що підтверджує надання міжнародного гранту.
- Тематичний напрям та коротка анотація міжнародного гранту.
- Термін реалізації міжнародного гранту (місяць, рік початку та завершення/продовження виконання гранту).
- Запланований зміст робіт за грантом (вказати етапи роботи/план роботи та термін їх виконання, затверджені умовами міжнародного гранту) та очікувані результати.
- ПІБ керівника від України міжнародного гранту від України,
e-mail, телефон.
- Кількість виконавців міжнародного гранту з української сторони.
- Загальна сума міжнародного гранту.
- Сума, виділена на фінансування наукової роботи українській стороні за умовами міжнародного гранту.
- Обсяг фінансової підтримки наукового колективу з боку НАН України (орієнтовний кошторис з розрахунками за статтями видатків).
ПІБ керівника проєкту Підпис
ЗАПИТ
на фінансову підтримку наукових колективів за
науковими проєктами, які брали участь у конкурсах міжнародних програм
- Назва міжнародної програми українською та англійською мовами.
- Назва наукового проєкту українською та англійською мовами (назва повинна відповідати назві проєкту, поданому на конкурс міжнародної програми).
- Копія офіційного документу, що підтверджує участь наукового проєкту в конкурсі міжнародної програми із зазначенням експертної оцінки за результатами його розгляду відповідною радою/комісією міжнародної програми.
- Виконавці наукового проєкту (ПІБ, місце основної роботи, науковий ступінь, адреса електронної пошти, підпис).
- Повне найменування наукової установи НАН України (відповідно до реєстраційних документів), в якій виконується науковий проєкт.
- Коротка анотація (не більше 0,5 стор.)
- Мета проведення наукової роботи.
- Актуальність та новизна наукової проблеми, на вирішення якої спрямований науковий проєкт.
- Пропоновані методи і підходи, загальний план роботи наукового колективу на весь термін виконання наукового проєкту.
- Очікувані конкретні результати наприкінці виконання наукового проєкту.
- Перелік основних публікацій (до 5-ти назв) наукового колективу, що мають відношення до запропонованого наукового проєкту.
- Терміни виконання наукового проєкту (дата, місяць, рік початку та закінчення).
- Обсяг фінансової підтримки наукового колективу з боку НАН України (орієнтовний кошторис з розрахунками за статтями видатків).
- Досвід подання науковим керівником заявок на участь у конкурсах міжнародних програм за останні 3 роки (зазначаються інформація про подані заявки на участь у конкурсах із зазначенням міжнародних програм та відомості про їх експертні оцінки).
ПІБ керівника проєкту Підпис