Наприкінці 2023 року в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ “ХФТІ”) за грантової підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut був успішно реалізований проєкт «Фотоархів ХФТІ: збереження, поширення та переосмислення».
Через російські обстріли під потенційною загрозою знищення опинилися сотні світлин, які відображають історію становлення ННЦ “ХФТІ” та наукових здобутків його працівників. Тож упродовж двох місяців команда проєкту, в яку входили як співробітники музейного сектору, так і інших підрозділів Інституту, поетапно втілювала заплановані заходи, а саме: закуповували необхідне для сканування обладнання, аналізували та систематизували матеріали, описували та атрибутували колекції, безпосередньо оцифровували фотоархів, а також готувалися до підсумкової виставки.
Напередодні Нового року у відкритих фондах відомчого музею «УФТІ. Музейно-культурний комплекс» відбулася презентація фотовиставки. Після невеликого історичного екскурсу гості заходу побачили раніше не опубліковані знімки ННЦ “ХФТІ”, як на матеріальних носіях, так і в електронному форматі.
Оцифрована частина колекції налічує понад 1200 світлин, які репрезентують період від заснування Інституту до початку 2000-х років, і умовно поділяється на кілька тематичних блоків. Далі найцікавіші фото увійдуть до NFT-колекції Музейно-культурного комплексу "УФТІ. Харків" та вже незабаром будуть опубліковані на платформі «Міський медіаархів».
За інформацією ННЦ “ХФТІ”