Увійти

 Оголошення

Наукові публікації і видавнича діяльність НАН України

 Новини

 Нові надходження - 2021 рік

Горобець Л.В.
Якщо вам здається, що якийсь орган з’явився в процесі еволюції нізвідки, то вам здається. Або сниться. Ніщо нізвідки не береться. Те, як збудовані ми з вами, ваша домашня кішка чи щебетлива пташка за вікном, до найменшої кісточки є результатом мільйонів років еволюції. Про все це у своїй книжці «Слідуй за розбитим черепом. Історія еволюції скелета» розповідає науковець Леонід Горобець. Він скрупульозно простежує, як змінювалися скелет і кістки, пояснюючи на динозаврах, людях і навіть рибах, як працювала всі ці роки еволюція. Що таке ген «їжачок сонік», навіщо жабам «відмовлятися» від ребер і чому крокодиляче м’ясо на смак нагадує курятину? Чому очі розміщені на голові, а не, скажімо, на руках та чи справді кінцівки — то колишні плавці? Яка риба за швидкістю може обігнати гепарда та який палець довелося б ампутувати, якби ми пересувалися, як рептилії? Чому восьминоги, попри великий мозок, часом бувають тупіші, ніж бджоли, і що спільного в акул з літаками?
А.М. Горелов
Проаналізована роль цього поля у взаємодіях між рослинами. Викладено основи енергоінформаційного напрямку цієї концепції, наведено методичні підходи застосування біолокації у дослідженнях фітогенного поля.
Щербакова О.Ф., Новосад В.В., Крицька Л.І. та ін.
У монографії наводяться систематичні, біоморфологічні, хорологічні, екотопологічні дані 25-річного вивчення реліктового ендемічного, раритетного виду Gymnospermium odessanum (DC.) Takht. Детально аналізується його сучасна структура популяцій, відмічаються нові місцезнаходження, подаються результати інтродукції та культивування, розглядаються питання охорони виду ex situ та in situ.

 Нові надходження - 2020 рік

Башта А.-Т.В.
У роботі наведена загальна інформація про поширення, морфологічні характеристики, особливості біології кажанів, зокрема лісових видів. Значна увага приділена методам пошуків і виявлення їх місць поселення, а також заходів щодо їх збереження і методів охорони кажанів загалом.
Малишко В.М.
У монографії проаналізовано розвиток правового інституту приватирства в Британській імперії (1583—1856) в загальнонауковому контексті, зокрема поняття й терміни, методологію, джерельну основу, англо-американську історіографію еволюції приватирства. Приділено увагу еволюції предмета дослідження в історико-правовій науці Російської імперії, СРСР і пострадянського простору.
Біланчук П.Д., Сватюк Н.І., Малій М.І. та ін.
Досліджено нормативно-правовий стан радіаційних досліджень, методичне забезпечення та апаратурні можливості організації радіаційних випробувань матеріалів і приладів космічного призначення у наземних умовах. Радіаційний стенд на базі мікротрона М-30 ВФЯП НАН України цілком здатний імітувати параметри жорсткої космічної радіації, та дає можливість організації випробувань для встановлення радіаційної стійкості матеріалів та приладів космічної техніки згідно регламентних вимог.

 Нові надходження - 2019 рік

Ю.М. Мацевитый, С.Ф. Лушпенко, А.О. Костиков, Я.Н. Буштец
У довіднику дається інформація про методи і результати ідентифікації температурних залежностей теплофізичних властивостей твердих тіл. У зв’язку з цим розглядаються як методи вирішення внутрішніх (коефіцієнтних) обернених задач теплопровідності, що спираються на непряму інформацію про зазначені залежності, так і методи їх аналітичної апроксимації. Наводяться результати ідентифікації теплопровідності, питомої теплоємності і густини твердих тіл, а також аналітичні уявлення поліномами.