
5 травня 2026 року, з нагоди Міжнародного дня жінок у математиці та в межах заходів масштабної глобальної ініціативи May12, в Інституті математики НАН України відбувся показ науково-популярних фільмів, що висвітлюють визначні інтелектуальні здобутки славетних жінок-математиків.
Завдяки гібридному формату (очна участь в Інституті математики НАН України й онлайн-трансляція на платформі Zoom) до перегляду долучилися науковці з різних куточків України, а також представниці міжнародної наукової спільноти, що підкреслило глобальний характер ініціативи. Серед учасників заходу були, зокрема, й студенти факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Полтавського національного педагогічного університету
імені В. Г. Короленка.
Програма заходу охопила показ кінострічок “Je suis Sophie Germain” і “Secrets of the Surface: The Mathematical Vision of Maryam Mirzakhani”. Фільми детально розкривають життєві шляхи, засадничі наукові здобутки та безпрецедентні виклики, що їх долали Софі Жермен і Маріам Мірзахані – постаті, чий інтелектуальний спадок здобув світове визнання.
Під час обговорення учасники поділилися враженнями та наголосили на важливості висвітлення внеску жінок у розвиток науки. Подія сприяла поглибленню наукового діалогу, консолідації спільноти, популяризації математики серед молоді й утвердженню ролі жінок у сучасному дослідницькому просторі.
Цей кінопоказ став лише початком серії заходів. Уже 12 травня в Інституті математики НАН України відбудеться міжнародний науково-практичний семінар “Ukrainian Women in Mathematics: Symmetry Analysis and Applications” («Українські жінки в математиці: симетрійний аналіз та його застосування»), що стане платформою для представлення нових наукових результатів та обміну досвідом. Не проґавте нагоду долучитися до професійної дискусії.
Інтерв’ю з українськими математикинями читайте на сайті проєкту Інституту математики НАН України «Її наукова історія».
За інформацією Інституту математики НАН України










