24 липня 2026 року
на
платформі ZOOM о 13:00
(за київським часом) відбудеться онлайн‑семінар «Теплоємність та теплопровідність твердих тіл при низьких температурах».
Тема доповіді: «Glass-like phonon dynamics and thermal transport in a GeTe nanocomposite».
Доповідач: Prof. Valentina Giordano (Institute of Light and Matter, Université Lyon 1-CNRS, F-69622 Villeurbanne cedex, France).
Анотація до доповіді: У лекції Prof. Valentina Giordano представить експериментальні дослідження склоподібної фононної динаміки та теплопровідності у нанокомпозиті, виготовленому з GeTe з додаванням аморфного вуглецю. Такий композит є перспективним із практичної точки зору, зокрема для створення компонентів мікроелектроніки, зокрема пам’яті з фазовим переходом. Визначено причини загального зменшення теплопровідності композиту порівняно з чистим GeTe, що зумовлене зменшенням як електронного, так і фононного внеску. Виявлені особливості фононної динаміки нанокомпозиту відкривають нові перспективи для фононної та теплової інженерії шляхом прямої маніпуляції пружними неоднорідностями.
Про доповідача: Prof. Valentina Giordano – провідна дослідниця у галузі фононної фізики та теплового транспорту, професорка Université Lyon (Франція). Її наукові інтереси охоплюють нанофононіку, наноструктурування матеріалів, склоподібну фононну динаміку, керування теплопровідністю та термоелектрику. Prof. Valentina Giordano є авторкою численних робіт, присвячених фундаментальним механізмам переносу енергії у складних та наноструктурованих системах, а також новим підходам до інженерії фононів у функціональних матеріалах.
Ідентифікатор конференції: 815 1184 7591
Код доступу: 664133
Організатор заходу: Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
* * *
Харківські теплові семінари (Thermal Kharkiv Seminars) – це регулярна наукова платформа, присвячена сучасним дослідженням у галузі теплоємності, теплопровідності та інших теплових явищ у твердих тілах за низьких температур. Семінари організовуються за підтримки проєкту НДФУ № 2023.03/0012, який реалізується у ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України. Метою семінарів є створення та підтримка відкритого наукового середовища для професійної взаємодії, обміну результатами досліджень і обговорення актуальних проблем фізики низьких температур. Особлива увага приділяється: квантовим і нанорозмірним ефектам у теплових властивостях матеріалів; експериментальним методам вимірювання теплоємності та теплопровідності; моделюванню теплових процесів у складних системах, новітніх матеріалах та композитах. Семінари сприяють формуванню міждисциплінарних підходів і розвитку наукової співпраці у сфері фізики низьких температур.
За інформацією ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України