27 грудня 2017 року в Київському університеті права (КУП) НАН України відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі», співорганізатором якої виступила Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ; штаб-квартира розташована в Женеві (Швейцарія)).
У заході взяли участь провідні науковці, представники судових інстанцій, аспіранти, студенти вищих навчальних закладів України, а також представники ВОІВ, Національної академії наук України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія».
Почесними гостями заходу стали заступник керівника програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою ВОІВ Олександр Шевченко, голова Вищого господарського суду України в 2006–2010 рр., помічник Президента НАН України, заслужений юрист України доктор юридичних наук Сергій Демченко, заступник директора департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Богдан Падучак, суддя Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду Ірина Булгакова, судді Апеляційного суду міста Києва Наталія Поліщук, Віталій Саліхов та Борис Левенець.
Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор КУП НАН України, заслужений юрист України професор Юрій Бошицький. Він зазначив, що вже доброю традицією стало проведення в цьому університеті наукових форумів, семінарів і майстер-класів, які збирають провідних представників науки та практики й на яких може презентувати себе нова генерація науковців. Серед таких заходів – і щорічна наукова конференція з питань права інтелектуальної власності. Вона є вагомим реальним внеском у розбудову теоретичних проблем інтелектуальної власності та права інтелектуальної власності й дає своїм учасникам змогу обмінюватися думками та прогресувати в напрямі наукового пізнання і вирішення завдань, які ставить перед собою ВОІВ, наукові установи й інші суб’єкти цієї сфери.
|
Тематика наукових доповідей, виголошених під час конференції, охопила питання нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності й інноваційної діяльності на національному та міжнародному рівнях, окремі аспекти вдосконалення регулювання відносин інтелектуальної власності, проблеми інтелектуальної власності як інструменту розвитку економіки та шляхи вирішення цих проблем, питання авторського права, сучасні тенденції розвитку права інтелектуальної власності тощо.
Слід зазначити, що в рамках співпраці КУП НАН України з ВОІВ наприкінці 2017 року делегація університету на чолі з ректором і у складі шістьох студентів та викладачів взяла участь у роботі міжнародного семінару з питань права інтелектуальної власності, котрий проходив у штаб-квартирі ВОІВ у Женеві.
За інформацією КУП НАН України