Тепла зима, затяжна холодна весна, рясні дощі, сильний вітер, паводки, піщані бурі, засуха та багато іншого. Таку аномальну погоду науковці пов'язують зі змінами клімату.
Зміни клімату полягають не лише у потеплінні, але й в аномальних погодних явищах, підвищенні рівня світового океану, позначаються на врожайності та популяції тварин. Природні аномалії також спричинюють зростання кількості епідемій. Попередити про всі можливі загрози науковці наразі не в змозі, адже нинішня система спостережень не в змозі надати стовідсотковий прогноз. Як зазначає Віра Балабух, «якщо ще мережа спостережень наземна у нас досить таки поширена, то нажаль про те, що відбувається в атмосфері ми можемо дізнатись лише з даних аеорологіччних спостережень, супутникових спостережень, але вони не є досить детальними».
На думку вченої, запобігти глобальним змінам клімату навряд чи вдасться. Однак світова спільнота і навіть кожен із нас може принаймні стримати зростання температури. Та й приклад інших країн дає надію на те, що радикальні кліматичні перетворення все-таки можна уповільнити. Віра Балабух зауважує: «Ми знаємо про велику Китайську стіну, про таку зелену стіну в Африці, яка утворюється, і бачимо вже дієві результати. У Китаї завдяки тому, що була висаджена велика кількість зелених насаджень на межі з пустелею, це зрештою привело до того, що пустиня Гобі почала відступати».
В Україні ситуація чи не протилежна. Саме через вирубування карпатських лісів нинішні повені в регіоні набули такого загрозливого характеру, коли людські оселі не тільки заливає, а й накриває селевими потоками з камінням. Та й прийнята кілька років тому програма щодо насадження та збереження лісів – поки що реалізується украй повільними темпами.
Докладніша інформація За інформацією інформаційної платформи «Діло»