ДП «КБ «Південне» імені М.К. Янгеля» вийшло на завершальну стадію робіт із виготовлення габаритно-динамічного макета мікросупутникової платформи YuzhSat, – повідомляє прес-служба підприємства.
Платформа YuzhSat забезпечить розміщення корисного навантаження загальною масою до 30 кг для проведення науково-технологічних експериментів на навколоземних орбітах заввишки від 450 до 1000 км.
Мікросупутник призначений для проведення космічного експерименту з дослідження атмосферного аерозолю (Aerosol-UA). Метою експерименту є створення бази даних супутникових вимірювань оптичних характеристик аерозольних і хмарних частинок в атмосфері Землі для поліпшення моделювання змін клімату. Як корисне навантаження для проведення космічного експерименту використовуються сканувальний поляриметр (СканПол) і мультиспектральний імідж-поляриметр (МСІП), розроблені науковцями Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) НАН України.
Відео про мікросупутникову платформу YuzhSat розробки ДП «КБ «Південне» імені М.К. Янгеля» можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/CZLdTCuwsNU.
Раніше, в інтерв’ю «Громадському радіо» (ефір від 21 лютого 2018 року) директор ГАО НАН України академік Ярослав Яцків розповів про цей унікальний проект, розроблений обсерваторією спільно з партнерами.
Зокрема, вчений зазначив, що космічний апарат «Aerosol-UA» призначено для дослідження аерозолю в атмосфері Землі. Це дуже важливо знати для вивчення змін клімату. Всім відомо про вплив парникових ефектів, вуглекислого газу на кліматичні процеси, але значний вплив також має аерозоль в атмосфері нашої планети. З одного боку, аерозольні частинки можуть призводити до потепління, з іншого – до похолодання. Дотепер достеменно не відомо, як аерозоль впливає на зміни клімату.
За словами Я. Яцківа, науковці закінчили підготовку макета корисного навантаження, тобто приладів, які дають змогу виявити й дослідити аерозольні частинки та спрогнозувати їхній вплив на клімат.
«Це дуже амбітний проект. Американський проект був невдалий. Ми розробили більш досконалий проект і зараз він широко обговорюється. Якби Україні десь на початку 20-х років [2020-х рр.] вдалося запустити цей супутник – це був би визначний внесок України у вирішення глобальних проблем», – наголосив директор ГАО НАН України.
Повну версію розмови можна прослухати на сайті «Громадського радіо» за посиланням: https://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/ukrayinski-oligarhy-na-vidminu-vid-maska-ne-zacikavleni-v-rozvytku-novyh-tehnologiy-naukovec
Відеозапис радіоефіру розміщено також на офіційному сайті ГАО НАН України: https://www.mao.kiev.ua/index.php/ua/interview-item/286-interview5-2