12 грудня 2019 року відбулася друга церемонія нагородження жінок-науковців українською премією L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці». Премія є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці», започаткованої компанією L’ORÉAL у 1998 році з метою заохочення молодих жінок до обрання професії науковця та відзначення талановитих жінок-науковців, які працюють у галузі природничих наук.
![Фіналістки конкурсу на здобуття ІІ української премії L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці»](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2019/12/_w/191217171513152-1872_jpg.jpg) Фіналістки конкурсу на здобуття ІІ української премії L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» |
Реалізація української Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» пройшла під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та за підтримки Національної академії наук України і Громадської організації «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»». У заході, зокрема, взяли участь генеральний директор компанії «L’ORÉAL Україна» пан Марко Савчук, віцепрезидент НАН України, керівник Сектору науки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО академік Анатолій Загородній, Міністр освіти і науки України Ганна Новосад та Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен.
![Генеральний директор компанії «L’ORÉAL Україна» пан Марко Савчук](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2019/12/_w/191217175313571-6702_jpg.jpg) Генеральний директор компанії «L’ORÉAL Україна» пан Марко Савчук |
![Віцепрезидент НАН України, керівник Сектору науки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО академік Анатолій Загородній](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2019/12/_w/191217175343663-5376_jpg.jpg) Віцепрезидент НАН України, керівник Сектору науки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО академік Анатолій Загородній |
![Міністр освіти і науки України Ганна Новосад](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2019/12/_w/191217175414505-2240_jpg.jpg) Міністр освіти і науки України Ганна Новосад |
![Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2019/12/_w/191217175443144-4850_jpg.jpg) Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен |
Гості церемонії
![Співголова журі Премії академік Сергій Комісаренко](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2019/12/_w/191217175827694-8809_jpg.jpg) Співголова журі Премії академік Сергій Комісаренко |
![Співголова журі Премії академік Елла Лібанова](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2019/12/_w/191217175906520-6110_jpg.jpg) Співголова журі Премії академік Елла Лібанова |
Журі Премії, співголовами якого є академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко й академік-секретар Відділення економіки НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України академік Елла Лібанова, відповідно до умов конкурсу, розглянуло 203 заявки від жінок-науковців із 32-х міст України, котрі представляли 151 заклад вищої освіти та 44 наукові установи НАН України. Учасницями стали 163 кандидати наук і 40 докторів наук. Трійку найпопулярніших спеціальностей склали хімія (57 заявок), біологія (37 заявок) та фізико-технічні проблеми матеріалознавства і енергетики (23 заявки). До числа фіналісток конкурсу ввійшли 6 представниць закладів вищої освіти Міністерства освіти і науки України та 4 наукових установ НАН України.
Відзначення фіналісток конкурсу
Переможницями української премії L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» 2019 року стали:
– старший науковий співробітник Київського національного університету імені Тараса Шевченка кандидат хімічних наук Оксана Крупка;
– старший науковий співробітник Інституту проблем математичних машин та систем НАН України доктор фізико-математичних наук Катерина Терлецька;
– завідувач кафедри медичної фізики та біомедичних нанотехнологій Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна доктор фізико-математичних наук, доцент Валерія Трусова.
Докладнішу інформацію про українську премію L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» розміщено за посиланням:
https://forwomeninscience.in.ua/ За інформацією СПНС НОВ Президії НАН України
Фото надано компанією «L’ORÉAL Україна»