Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Національна академія наук України
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2015
року
NAS Ukraine
Державні нагороди та відзнаки
НАН України
Академія пропонує
Апарат Президії НАН України
Аспірантури, докторантури
Багатотомне видання
Відділення
Діяльність
Доповідь на засіданні колегіального органу
Засідання колегіального органу
Кадри
Книжкова серія
Книжкове видання
Колегіальний орган
Конкурс
Конкурсна робота
Вибрано
Концепція
Міжнародне співробітництво
Нагороди
Наукова молодь
Науковий захід НАН України
Наукові та науково-популярні заходи НАН України
Наукові та науково-прикладні розробки
Центри колективного користування приладами НАН України
Red
Інформаційне наповнення сайту
bcs
Робота
Так
Так
20%,80%
Вивчення механізмів індукованого гербіцидами патогенезу з метою вдосконалення хімічного методу контролювання бур’янів
Радченко Марія Павлівна
Кандидат біологічних наук
Інститут фізіології рослин і генетики
Науковий співробітник
Сичук Анна Михайлівна
Інститут фізіології рослин і генетики
Молодший науковий співробітник
Мета роботи полягала у розкритті механізмів індукованого гербіцидами патогенезу для вдосконалення хімічного методу контролювання бур’янів. Проведеними дослідженнями встановлено, що у патогенезі, індукованому найбільш ефективними сучасними гербіцидами з груп інгібіторів ацетил-КоА-карбоксилази та ацетолактатсинтази бере участь процес програмованої загибелі клітин. Визначено, що залежність фітотоксичної дії цих гербіцидів від умов оточуючого середовища, а також зміни вибірної фітотоксичності при комплексуванні, зумовлені участю активних форм кисню у індукованому патогенезі. Показана можливість підвищення фітотоксичної дії гербіцидів шляхом стимуляції індукованих реакцій, зокрема за рахунок використання інтермедіатів сигнальних систем рослин. Встановлення участі програмованої загибелі клітин у індукованому гербіцидами патогенезі поглиблює уявлення щодо механізмів цього процесу, що є передумовою для реалізації новітніх методів пошуку гербіцидів з відмінними від існуючих механізмами фітотоксичності. Визначення ролі стану антиоксидантної-проксидантної рівноваги у детермінуванні ефектів взаємодії гербіцидів є теоретичною базою для розробки гербіцидних комплексів та сумішей з підвищеною вибірною фітотоксичністю. Зокрема синергічна суміш гербіцидів з підвищеною селективністю щодо сої впроваджена у практику сільськогосподарського виробництва. За результатами проведених досліджень було опубліковано 31 наукову працю, з них 1 монографія “Контролювання бур'янів у посівах сільськогосподарських культур за допомогою гербіцидів”, 11 наукових статей, з яких 2 у закордонних журналах та 18 тез доповідей. Наукові розробки підтверджені патентом України “Спосіб визначення сполук, які посилюють дію гербіцидів на чутливі рослини”.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017