Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Національна академія наук України
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2013
року
NAS Ukraine
Державні нагороди та відзнаки
НАН України
Академія пропонує
Апарат Президії НАН України
Аспірантури, докторантури
Багатотомне видання
Відділення
Діяльність
Доповідь на засіданні колегіального органу
Засідання колегіального органу
Кадри
Книжкова серія
Книжкове видання
Колегіальний орган
Конкурс
Конкурсна робота
Вибрано
Концепція
Міжнародне співробітництво
Нагороди
Наукова молодь
Науковий захід НАН України
Наукові та науково-популярні заходи НАН України
Наукові та науково-прикладні розробки
Центри колективного користування приладами НАН України
Red
Інформаційне наповнення сайту
bcs
Робота
Так
Так
20%,80%
Технологія створення телекомунікаційної мережі в зоні стихійного лиха на основі малих безпілотних літальних апаратів
Валуйський Станіслав Вікторович
Кандидат технічних наук
Провідний науковий співробітник
Золкін Ігор Олегович
Державна установа "Інститут геохімії навколишнього сере
Молодший науковий співробітник
Кірчу Павло Іванович
Кандидат технічних наук
Провідний науковий співробітник
В роботі вирішено важливу науково-технічну задачу, що полягає в розробці ефективної технології оперативного синтезу телекомунікаційної мережі на основі малих безпілотних літальних апаратів в зоні стихійного лиха в умовах швидкого та непередбачуваного переміщення мобільних абонентів. Розроблено і впроваджено метод підвищення пропускної здатності епізодичних радіомереж з управлінням положенням телекомунікаційних аероплатформ на основі малих безпілотних літальних апаратів, що дозволяє досягати близьких до екстремальних значень пропускної здатності мережі у режимі реального часу, що є визначальною вимогою при організації пошуково-рятувальних операцій підрозділів МНС. Розроблено і впроваджено метод адаптивного синтезу оптимального за енерговитратами закону керування малорозмірним безпілотним літальним апаратом, який використовується в якості ретрансляційної аероплатформи для телекомунікаційних мереж, що відрізняється комбінацією методу функцій Ляпунова та градієнтного методу побудови адаптивних систем, в залежності від інтенсивності зовнішніх стохастичних збурень та швидкості зміни параметрів об’єкту керування. Розроблено і впроваджено дистанційний метод проведення радіоекологічного моніторингу з борту малого безпілотного літального апарату, що вигідно відрізняється від існуючих аналогів оперативністю проведення моніторингу конкретно обраного об'єкта (територія, дорога, транспорт, об'єкти атомної енергетики і т.п.), високою достовірністю результатів вимірювань (запропоновано нові алгоритми аналізу γ-спектрів), високою просторовою роздільною здатністю та економічною ефективністю. Про світовий рівень роботи свідчать перевага нової технології над існуючими аналогами, яка полягає в тому, що дозволяє збільшити пропускну здатність епізодичної радіомережі (у середньому на 15-20 %), знизити паливні витрати на керування БПЛА (у середньому на 13-15 %), підвищити оперативність планування та перепланування мережі на порядок; зменшити вартість створення телекомунікаційної мережі в зоні стихійного лиха, що проектується, у середньому до 10% в порівнянні з кращими раніш відомими методами. В цьому випадку за умови вартості розгортання телекомунікаційної мережі в 1 млрд. грн. економія складатиме 100 млн. грн. Наукові результати роботи відображено в 24 статтях, 30 тезах доповідей. Загальна кількість публікацій авторів – 61 (з них 28 статей, 33 тез доповідей).
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017